O projektu

Vzdělávací projekt – Doma na venkově

Vzdělávací program pro zvýšení konkurenceschopnosti venkovského obyvatelstva, podpořený z Evropského sociálního fondu v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (reg. č. CZ.1.07/3.1.00/37.0207) realizuje OTAVAN ­– spolek pro kulturu, ekologii a vzdělávání ve spolupráci s Asociací regionálních značek, o.s., Jihočeskou univerzitou a sedmi svazky obcí Dolního Pootaví, Středního Pootaví, šumavského Podlesí, Blanicko-Otavském regionu, severního Písecka, na Blatenska a Milevska.

Celý cyklus šesti vzdělávacích akcí bude probíhat v období říjen 2012 až červen 2013 na Písecku a Strakonicku celkem sedmkrát, a to ve všech partnerských svazcích obcí.

V červenci 2013 pak projekt završí festival lidové kultury a řemesel na strakonickém hradě a v září výsledky projektu zhodnotí odborná konference.


Cílem vzdělávacího programu „Doma na venkově“ je vytvoření podpůrného nástroje pro zvýšení kvality života na venkově prostřednictvím vzdělávání a aktivizace občana, posílení jeho role v rozvoji regionu na základě rozšíření a prohloubení znalostí.

Koncepce programu je postavena na modulárním principu. Jednotlivé moduly jsou zaměřeny na základní tematické okruhy, které mají blízký vztah k životu na venkově. Obsahem každého modulu je základní seminář, tj. 6 vyučovacích hodin sestávajících ze 2 nebo 3 přednáškových bloků k tématu modulu. Součástí každého semináře a v některých případech i jednotlivých přednášek bude brainstorming nebo diskuse sloužící k zajištění zpětné vazby. Součástí vybraných modulů jsou další aktivity – interaktivní dílna nebo exkurze.

Každý modul bude mít obsah rozpracován na jednotlivé tematicky vhodné části, které se budou navzájem doplňovat. Obsah jednotlivých přednášek bude připraven v tisknutelné verzi a výstupem každého modulu bude informační brožura v elektronické podobě graficky připravená pro tisk.

Moduly vycházejí z výsledků dotazníkového šetření ve třech DSO (Dobrovolný svazek obcí) a jsou přenositelné do dalších v projektu zapojených DSO. Po ukončení projektu do nich budou zapracovány zkušenosti z realizace a budou poskytnuty k volnému použití ostatním regionům v ČR.


Výstupy projektu jsou k dispozici online:

[ zpět ]
[ nahoru ]

Vyhledávání

Kalendář akcí

< červen 2024 >
         
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky