Dokumenty ke stažení

Projekt Doma na venkově – tisková zpráva

Základní informace o vzdělávacím projektu Doma na venkově pro média.

pdf dnv-tiskova-zprava.pdf

Tisková zpráva o průběhu projektu

Festivalem řemesel, který 19. července na strakonickém hradě navštívilo více než tisíc zájemců o tradiční řemesla, lidové umění a místní produkty, vyvrcholila již téměř roční realizace vzdělávacího projektu Doma na venkově.

Těžiště projektu spočívá v cyklu vzdělávacích seminářů, které se věnovaly současnému životu na venkově, jeho kořenům, úskalím i budoucím příležitostem z celkem šesti úhlů pohledu - Vesnice a občasné, Vesnice jako místo spotřeby, Vesnice jako živé společenství, Vesnice jako tvůrčí prostor, Vesnice jako kulturní prostor a Vesnice ve století služeb. Semináře byly určeny obyvatelům obcí na okresech Strakonice a Písek (na území partnerů projektu, tj. sedmi dobrovolných svazků obcí na Strakonicku, Písecku, Vodňansku a Blatensku).

Témata jednotlivých seminářů byla navržena tak, aby posluchačům pomohla rozšířit si znalosti o kulturně historických kořenech oblasti, v níž žijí, a zároveň pojmenovala úskalí a příležitosti života na současném venkově a inspirovala k aktivnímu postoji jak v občanském, tak i pracovním životě. Z důvodu větší motivace posluchačů byly doplněny i interaktivní dílny, v nichž si návštěvníci mohli sami vyzkoušet různé typy rukodělných činností vycházejících z místní tradice.

pdf dnv-tiskova-zprava-2.pdf

Tisková zpráva - pozvánka na odbornou konferenci

Pozvánka na odbornou "Doma na venkově - Individuální vzdělávání jako jedna z cest k rozvoji venkova", která se koná 22. 10. 2013 od 10 hodin v Rytířském sále strakonického hradu, shrne průběh a výstupy vzdělávacího projektu Doma na venkově.

pdf tz-navenkove-konference.pdf

Koncepce vzdělávacího programu "Doma na venkově"

Tištěná koncepce vzdělávacího programu "Doma na venkově - vzdělávací program pro zvýšení konkurenceschopnosti venkovského obyvatelstva".

pdf doma-navenkove-web.pdf
[ zpět ]
[ nahoru ]

Vyhledávání

Kalendář akcí

< květen 2024 >
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky